Pomáhame s výberom správnej strednej školy

Nám pri výbere nikto nepomohol,
tak sme sa rozhodli pomáhať my.

Ako to funguje

Pomoc

V spolupráci s výchovnými poradcami, pedagógmi a psychológmi sme vytvorili dotazník, na základe ktorého žiakovi naša aplikácia ponúkne vhodnú oblasť štúdia na strednej škole.

Prehľad

Dáta z vyplnených dotazníkov sa ukladajú a poskytujú užitočné informácie o preferenciách žiakov, ako napríklad najžiadanejšia škola, či odbor.

Modernizácia

Na Slovensku je naša aplikácia monopolom. Tento fakt nám ponúka možnosť prebrať iniciatívu a posunúť školstvo na ďalšiu úroveň.

Produkt v kocke

Aplikácia KamNaStrednu poskytuje na základe vypracovania odborníkom schváleného dotazníka vhodnú oblasť štúdia na strednej škole.

Po zodpovedaní dotazníka aplikácia vyhodnotí vstupné informácie ako záujmy, nadania a preferencie užívateľa a poskytne výstup.

Ďalšími prvkami KamNaStrednu je zoznam škôl, jednotlivé odbory na školách a interaktívna mapa škôl.

Referencie

RNDr. Mária Obselková​
RNDr. Mária Obselková​Učiteľka na SŠ, Víťaz ankety "Zlatý Amos"
Read More
"Aplikácia sa mi páči. Myslím si, že naozaj môže pomôcť žiakom základnej školy a to nielen deviatakom, ale aj mladším žiakom, výchovným a kariérovým poradcom pri výbere strednej školy. Je dobré, že v aplikácii sú školy rozdelené podľa odvetví, tým žiak získa prehľad o školách, ktoré ponúkajú odbory, o ktoré má záujem. Následne si na mape vie zistiť, kde sa škola, o ktorú má záujem nachádza."​
Mgr. Juraj Droba, MBA MA​
Mgr. Juraj Droba, MBA MA​Predseda Bratislavského samosprávneho kraja
Read More
"Aplikácia je svižná, zábavná, išlo mi to dobre a rýchlo. Skvelá práca, podľa mňa to napovie aj deťom, aj rodičom, že čo by ich najviac bavilo.".
Katarína Weissová
Katarína WeissováVedúca marketingovej komunikácie a stratégie značky Bratislavský samosprávny kraj
Read More
"Teší ma, že naši študenti zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Hálovej 16 v Bratislave, ktorej sme zriaďovateľom, opätovne potvrdili, že kvalitné vzdelanie neponúkajú iba gymnáziá. Ich vlastný projekt je pripravený na skutočne vysokej úrovni čo do obsahu, tak aj do funkcionality. Chlapci svojim projektom o.i. búrajú mýty o strednej škole, a potvrdzujú, že po štúdiu na odbornej škole sú pripravení ísť či už do reálneho biznisu alebo pokračovať v štúdiu na vysokej škole. Som rada, že svojím projektom výrazne zjednodušia žiakom, rodičom ako aj výchovným poradcom proces výberu strednej školy v Bratislavskom kraji. Dôkazom kvalitného výstupu je aj jeho umiestnenie na našej web stránke www.bratislavkykraj.sk."
Mgr. Michael Šoltés
Mgr. Michael ŠoltésLektor v Otvorená hra o.z.
Read More
"Dotazník považujem za dobre vypracovaný a nápomocný. Výstup z dotazníka v podobe vhodnej oblasti štúdia na strednej škole ponúka relevantné informácie."
Previous
Next

Skontaktujme sa

Zaujala Vás aplikácia KamNaStrednú? Vyplňte nasledovný formulár a ozveme sa Vám.

Často kladené otázky

Dotazník tvorí 25 otázok, jeho vypracovanie trvá približne päť minút. Počet otázok sme sa za pomoci odborníkov snažili držať na nevyhnutnom minime, aby bol dotazník pre žiakov atraktívny a zábavný.

Áno, pre mobily s operačným systémom Android sme vyvinuli samostatnú aplikáciu, dostupná je na GooglePlay. Pre Apple zariadenia, takisto ako pre počítače, je k dispozícií responzívna aplikácia na webe.

Ak na základe zodpovedania dotazníka žiak zistí, ktorá oblasť štúdia je preňho vhodná a v zozname škôl spadajúcich do danej oblasti si zvolí konkrétnu školu, na interaktívnej mape si môže pozrieť, kde sa škola nachádza.

O projekte

Úlohou aplikácie KamNaStrednu je pomôcť s jedným z najťažších rozhodnutí v mladosti – s výberom strednej školy. Našou víziou je, aby si každý stredoškolák povedal: “vybral som si správne.”

Autori projektu

Autorom projektu sú žiaci strednej školy, ktorí len nedávno čelili rozhodovaniu.

“Veľmi dobre vieme, aké náročné bolo zvoliť si oblasť štúdia a konkrétnu školu. Ak by sme mali k dispozícií našu apku, rozhodovanie by bola zábava.” Viktor Nagy, člen tímu.

Rýchle kontakty

Softeam 2021